COLLEGIO SINDACALE 2018-07-31T16:12:57+00:00

Board of Auditors

The Board of  Auditors was appointed on 6th  July 2018 and will remain in office until the date of approval of the financial statements for the year of  31 December 2020. The members of the Board of Auditors are indicated below:

Name and surname Position Place and date of Birth
Gaetano Signoriello President Monza (Mi), 13 January 1966
Gianni Tanturli Auditor in charge Reggio Emilia (RE), 19 July 1964
Michele Corradini Auditor in charge Parma (PR), 16 January 1976
Claudio Davoli Substitute auditor Parma (PR), 12 July 1957
Paolo Esposito Substitute auditor Reggio Emilia (RE), 7 November 1975

Consult the CV of the members of the Board of  Auditors:

Informiamo che in questo sito sono utilizzati “cookies di sessione” necessari per ottimizzare la navigazione, e “cookies di terze parti”. Se invece prosegui con la navigazione sul presente sito, è implicito che esprimi il consenso all’uso dei suddetti cookies.